Po úspěšné léčbě se sami stali Dobrými anděly

Dobrými anděly se stali většinou krátce po ukončení léčby - ať už svojí nebo svého dítěte. Mezi bývalými příjemci pomoci od Dobrých andělů je mnoho rodin, které se na základě vlastních zkušeností nyní snaží pomáhat druhým. Představujeme Vám některé z nich.

Soňa

20000610_m

„Na Dobrém andělovi se mi líbí, že příspěvky jdou do posledního haléře rodinám a není nijak limitována výše příspěvku, který dárci mohou posílat.“

33 měsíců - tak dlouho Dobří andělé pomáhali rodině paní Soni, která se léčila s nádorem vaječníků. Když onemocněla, byla ve složité situaci, sama vychovávala malou Soňku (*2002) a Petra (*1997), kterému v té době bylo 14 let. V rámci léčby podstoupila náročnou operaci i chemoterapii. Z prodělaného onemocnění se snaží brát to pozitivní, říká, že nemoc změnila její charakter k lepšímu a vytřídila přátele z jejího okolí.


Petra, David, Viktorka a David

20000306_m

David právě končil 9. třídu, když mu lékaři diagnostikovali Burkittův lymfom. Přijímačky do oboru elektrikář už absolvoval individuálně, s rouškou a sám ve třídě za přítomnosti jednoho učitele. Dobří andělé jeho rodině pomáhali 24 měsíců, po celou dobu léčby i rekonvalescence. Díky nim mu mohli rodiče bez problémů zajistit potřebné prostředí i nízkobakteriální stravu.

„Dobrý anděl byl jediný, který nám obratem pomohl. Stát se Dobrým andělem pro nás proto byl ten nejsnazší krok - stačilo se zaregistrovat na stránkách nadace a zadat trvalý příkaz.“


MONIKA, VIKTOR, ALENKA A DAVÍDEK

20000165_m

Alence bylo 5 let, když ji lékaři diagnostikovali akutní leukémii, náročná léčba trvala 2 roky. Nemoc měla vliv na celou rodinu - všichni se soustředili Alenčino uzdravení. Paní Monika s ní zůstala v nemocnici, zatímco její muž Viktor pečoval o malého Davídka. Současně s tím se snažil zabezpečit rodinný příjem a rekonstruovat byt tak, aby vyhovoval hygienickým podmínkám pro návrat malé pacientky domů. Alenka měla v důsledku léčby a chemoterapie oslabenou imunitu. I přes pomoc prarodičů a Dobrých andělů bylo toto období pro všechny velmi těžké.

„V nemocnici jsem poznala maminky, které se o děti staraly samy, případně byly v rozvodovém řízení, neměly práci nebo musely řešit, jak zaopatřit druhé zdravé dítě. Měli jsme štěstí, že jsme s mým mužem byli dva, a vše tak společně dokázali zvládnout. Proto jsme se ještě před ukončením Alenčiny léčby stali Dobrými anděly, chtěli jsme dalším rodinám pomoci, co nejdříve to šlo,“ vysvětluje paní Monika.


Markéta a Janička

20001822_m

„Když jsem byla na straně příjemce, zjistila jsem, že to opravdu funguje a peníze jdou tam, kam mají.“

Po léčbě Hodgkinova lymfomu se paní Markéta proto stala Dobrým andělem. Když onemocněla, její dceři Janičce, kterou vychovávala s přítelem, bylo 20 měsíců. Protože přítel musel zajistit rodinu finančně, pomocnou ruku přiložila i babička. Časté stěhování z domu k babičce však Janička nezvládala moc dobře, nebylo výjimkou, že se se změnou vyrovnávala i tři dny. Paní Markéta se proto i kvůli dceři snažila s nemocí vypořádat co nejlépe. S pozitivním přístupem vše nakonec zvládla a začátkem roku 2015 byla její léčba ukončena. Dobří andělé její rodině pomáhali 22 měsíců pokrývat zejména náklady spojené s léčbou.


Eliška

20002486_m

Eliška onemocněla Hodgkinovým lymfomem v květnu 2015. Náročná léčba a následná rekonvalescence jí nedovolily vykonávat časově náročné povolání kostymérky, a tak se na čas staly příspěvky od Dobrých andělů jejím jediným příjmem, který jí pomáhal hradit náklady spojené s léčbou i běžné potřeby pro syna Šimona (*2011).

„S přítelem jsme si uvědomili, že vážná nemoc může potkat nejen mě, ale kohokoliv jiného. Vše je najednou blíže.  První příspěvek od Dobrého anděla přišel velmi rychle, vše proběhlo hladce. Osobní zkušenost nás přesvědčila, abychom se i my stali Dobrým andělem.“


Gusta

20000735_m

Vzácným nádorem bloudivého nervu onemocněla paní Gustava v říjnu roku 2012. Podstoupila náročné operace i rehabilitaci zasažených nervů, hlasivky jí však i přesto zůstaly poškozeny. Příspěvky Dobrých andělů jí pomohly se zajištěním péče o syny Michala (*2001) a Aleše (*1996), ale také například dopravu na rehabilitace či k logopedovi.

„Na Facebooku mě oslovil příběh nemocného chlapce, kterému pomáhají Dobří andělé. Napsala jsem do nadace, chtěla jsem posílat menší příspěvek. Z rozhovoru nakonec vyplynulo, že i já si procházím onkologickou léčbou, a tak byla naopak nabídnuta pomoc naší rodině. Nejdříve jsem si říkala, proč bychom měli žádat o pomoc, určitě je na tom mnoho lidí hůře. Ale pravda byla, že i my jsme se potýkali s těžkou finanční situací. Vlivem nemoci jsem přišla o krásnou práci v tiskárně a náš příjem se snížil. Navíc se samozřejmě objevily výdaje spojené s léčbou. Doma jsme nabídku probrali a nakonec žádost podali,“ vzpomíná paní Gusta.


Iveta a Saša

20001361_m

„Díky Dobrým andělům má dcera nevnímala finanční zátěž, která se vlivem léčby objevila. Jakmile to naše situace dovolila i já se stala dárcem, abych mohla pomáhat těm, kteří to právě potřebují.“

Operace a 8 sérií chemoterapie – s rakovinou prsu se léčila paní Iveta od listopadu 2013. V té době pracovala jako obchodní zástupkyně, v zaměstnání však musela prakticky ze dne na den skončit. Příspěvky Dobrých andělů jí pomáhaly hradit běžný chod domácnosti i aktivity pro Sašu.


newsletter_2014-06_dekujeme