Dobří andělé pomáhají vážně nemocným dětem

Nadace Dobrý anděl pomáhá rodinám, v nichž se objevilo onkologické onemocnění, nebo ve kterých dítě trpí jiným závažným dlouhodobým onemocněním, kvůli němuž se rodina dostala do těžké životní situace.

Nadace Dobrý anděl a TV Nova se v závěru roku spojily a uvádějí sérii zpravodajských reportáží, které mají za cíl rozšířit počet dárců – Dobrých andělů, a zároveň informovat o tom, že Dobří andělé podporují mimo děti a rodiče s onkologickým onemocněním také děti s nejrůznějšími vážnými a často nevyléčitelnými nemocemi. Reportáže doplňují také charitativní televizní spoty, v nichž vystupuje Petruška a Šimonek společně s rodiči.


20002049_mama2

Iveta, robert a šimonek

šimonek se od narození potýká s vážnou metabolickou poruchou

Snažíme se, aby syn zažil všechno jako normální kluk. Vždy, když jdeme na lékařskou prohlídku, náš pan doktor s obdivem říká, že díky nám budou muset přepsat tabulky. Svůj podíl na tom mají i Dobří andělé. Díky nim můžeme Šimonkovi dopřát lepší péči.

LUCIE BORHYOVÁ

moderátorka Televizních novin TV Nova, máma dvou dětí a Dobrý anděl

Dnes a denně se v Televizních novinách setkáváme s příběhy lidí, kteří potřebují pomoc. Všem lidem, kteří se rozmýšlí, jestli se stát Dobrým andělem, bych vzkázala: Nebojte se a pojďte do toho, stejně jako já. Protože když se spojíme, a čím víc nás bude, tím více pomoci přijde lidem, kteří to potřebují. Těch lidí je hodně a sami kolikrát neví, jak se dostat ze svízelné situace. Když jim všichni dohromady pomůžeme, bude se jim dařit lépe, budou šťastnější a život bude hezčí.

Lucie-Borhyova
Processed with VSCO with av4 preset

VEronika, Roman a jejich děti Nikolka, Petruška a Jindříšek

Petruška se od narození potýká s těžkým kombinovaným postižením

„Příspěvky Dobrých andělů nám pomáhají v tom, aby byl život Péti kvalitnější. Díky nim jí hradíme potřebné rehabilitace, ale i zdravotní pomůcky nutné k provozu domácí plicní ventilace.

Rey Koranteng

moderátor Televizních novin TV Nova, táta tří dcer a Dobrý anděl

Dobrého anděla podporuji, protože si myslím, že lidé by pomáhat měli. Navíc se jedná o nadaci, které věřím. Věřím, že prostředky, které tam pošlu, se dostanou lidem, kteří je opravdu potřebují.“

Rey-Koranteng
20002049_petr

Petr Sýkora

spoluzakladatel nadace  dobrý anděl a táta dvou synů

„O řadě z nich jste jistě slyšeli… Třeba o nemoci motýlích křídel nebo o těžkých formách dětské mozkové obrny. Bohužel, závažných dětských onemocnění je dlouhá řada. O některých z nich většina z nás nikdy neslyšela a (snad) nikdy neuslyší. Přesto jsou to případy vážné, a často doživotní. Péče o takové děti je náročná, trvá roky, mnohdy deset let a více. Je důležité i těmto rodinám pomáhat. Děkujeme.“Nahlédněte do zákulisí


Poděkování

Děkujeme aktérům spotů, kteří s námi strávili natáčecí dny ve snaze přiblížit potřebu pomoci i dalším lidem na základě vlastních zkušeností. Díky patří také rodinám, jež trpělivě vyčkávaly a souhlasily s tím, že je můžeme kontaktovat v případě nouze na natáčení „na poslední chvíli“. Za dlouholetou skvělou spolupráci patří poděkování také Lucii BorhyovéReyi Korantengovi.

Hlavním partnerem kampaně je TV Nova a tým Stink Films, který spoty produkoval, pod vedením Kláry Králíčkové, Michaela Šroubka a Sáry Němečkové. Natáčení pak proběhlo pod taktovkou režiséra Jana Švejkara a kameramanky Anny Smoroňové. Produkční design zajistila Stella Šonková. Dokument o nadaci vytvořil Jakub Švejkar a o focení osobností, zákulisí i vizuálu kampaně se postaral Jakub Dohnálek.

2018-10_kampan_13

Postprodukci spotů zajistilo UPP, hudbu složil Jozef Reznik a o zvuk se postarali v CINQ. Za podporu děkujeme také Antiku Spomyšl, lezeckému centru SmíchOFF, Janě Havránkové, Jaroslavě Kahounové a Ottovi Hoffmannovi, kteří poskytli zázemí pro natáčení. DTP práce zajistila GPS production, LED animace pak Pixman.

Nesmíme zapomenout také na rodiny, které se účastnily natáčení Snídaně s Novou a dalších reportáží v rámci kampaně. Za pomoc při natáčení Snídaně s Novou děkujeme také Mgr. Petře Tomalové, PhD. z organizace Centrum provázení a MUDr. Janě Haberlové, Ph.D. z Kliniky dětské neurologie 2. LF UK a FN Motol v Praze.

S podporou kampaně pomáhají i další mediální partneři, jimž bychom chtěli také poděkovat. Děkujeme také všem ostatním, kteří se na celé kampani podíleli.

dekujeme