DÍKY PRAVIDELNÉ POMOCI JE PRO NĚ KAŽDÝ DEN SNAZŠÍ

Vážné onemocnění dítěte či nečekaná onkologická diagnóza změní život rodině od základů. K velké psychické zátěži a strachu o zdraví svých blízkých se přidávají i problémy finanční. V tu chvíli podávají pomocnou ruku Dobří andělé.

Letošní, již osmá, kampaň na TV Nova, kterou můžete vidět na svých obrazovkách od poloviny října, poukazuje na to, co vše pro rodiny pravidelná pomoc Dobrých andělů znamená. Krátké charitativní spoty obsahují reálné výpovědi rodin, které o těchto pocitech hovoří. Rodiny doplňují také tváře televize – Lucie Borhyová a Rey Koranteng.


Petr Sýkora s Lexinkou a její maminkou

Petr Sýkora

spoluzakladatel nadace dobrý anděl a táta dvou synů

„U rodin, v nichž se objeví vážné onemocnění, musí mnohdy jeden z rodičů zkrátit svůj úvazek nebo dokonce opustit zaměstnání – to proto, aby se mohl opravdu soustředit na nemocné dítě. Děkujeme všem Dobrým andělům, díky jejichž pravidelným příspěvkům mohou rodiny zajistit vše potřebné, ať už to je doprava do nemocnice, úhrada rehabilitací nebo nákup speciálních pomůcek.“

LUCIE BORHYOVÁ

moderátorka Televizních novin TV Nova, máma dvou dětí a Dobrý anděl

Jsem mámou dvou úžasných dětí, které nadevše miluji. Dnes a denně sleduji jejich životní cestu a pokroky. Řada z nich mi přijde automatických, protože patří k jejich přirozenému vývoji. Mnoho rodin, kde se děti potýkají s vážným onemocněním, však takové štěstí nemá. Někdy trvá i několik let náročných rehabilitací a terapií, než jejich dítě udělá první krůček, usměje se či se naučí jíst. Proto jsem ráda, že těmto rodinám mohou pomoci alespoň jako Dobrý anděl svými pravidelnými měsíčními příspěvky. Pojďte, prosím, pomáhat také.

Lucie Borhyová s dětmi, kterým pomáhají Dobří andělé
Rey Koranteng s Davídkem

Rey Koranteng

moderátor Televizních novin TV Nova, táta tří dcer a Dobrý anděl

„Dobrým andělem jsem již řadu let. Důvodem je nejen to, že této nadaci plně důvěřuji, ale také přímé propojení s těmi, kterým pomoc poskytuji. Ve svém andělském účtu tak každý měsíc mohu vidět, které konkrétní rodině můj příspěvek pomohl. To mi dává jistotu, že pomáhám opravdu těm, kteří mou pomoc potřebují a ocení ji. Zdraví je opravdu to nejdůležitější, co máme. Můžete-li, staňte se Dobrým andělem i Vy. Dobrých andělů totiž není nikdy dost.“


Nahlédněte do zákulisí


Poděkování

Děkujeme aktérům spotů, kteří s námi strávili natáčecí den ve snaze přiblížit potřebu pomoci i dalším lidem na základě vlastních zkušeností. Díky patří také rodinám, jež trpělivě vyčkávaly a souhlasily s tím, že je můžeme kontaktovat v případě nouze na natáčení „na poslední chvíli“. Za skvělou spolupráci patří jako již poněkolikáté poděkování Lucii BorhyovéReyi Korantengovi.

Hlavním partnerem kampaně je TV Nova a tým Stink Films, který spoty produkoval, pod vedením Kláry Bártové. Natáčení pak proběhlo pod taktovkou režiséra a kameramana Jiřího Švorce. Dokument o nadaci vytvořil Jonáš Eder a o doprovodné fotografie se postaral Richard Navara.

Postprodukci spotů zajistilo UPP pod vedením Jana Malíře. Filmařskou techniku zapůjčil Jindřich Čipera z Vantage film a Hugo Bojar z Arri Rental. Se světly pomohl Roman Vítek ze Switch off, s hudbou pak František Fišer z Hudební banky. Děkujeme i všem ostatním ze štábu.

Nesmíme zapomenout také na rodiny, které se účastnily natáčení Snídaně s Novou a dalších reportáží v rámci kampaně. Za pomoc při natáčení Snídaně s Novou děkujeme také Mgr. Petře Tomalové, Ph.D. z Centra provázení.

S podporou kampaně pomáhají i další mediální partneři, jimž bychom chtěli také poděkovat. Děkujeme také všem ostatním, kteří se na celé kampani podíleli.

Nellinka
dekujeme