10 let pomoci Dobrých andělů

Vážné onemocnění dítěte či nečekaná onkologická diagnóza změní život rodině od základů. K velké psychické zátěži a strachu o zdraví svých blízkých se přidávají i problémy finanční. V tu chvíli podávají pomocnou ruku Dobří andělé.

Letošní, již devátá, kampaň na TV Nova, kterou můžete vidět na svých obrazovkách od poloviny října, si klade za cíl poděkovat všem dárcům, kteří za 10 let podpořili již na 9 tisíc rodin. Několik z nich jsme proto pozvali na natáčení a pak je překvapili setkáním s rodinami. Mezi dárci byli také dlouholetí Dobří andělé a tváře televize - moderátoři Lucie Borhyová a Rey Koranteng.


Petr-Jiri-Svorc_2

Petr Sýkora

Spoluzakladatel nadace Dobrý anděl

„Letos je to už 10 let, co Dobří andělé pomáhají rodinám, kde vážně onemocnělo dítě, maminka a nebo tatínek. Za tu dobu podpořili už více jak 9 tisíc rodin, které se ze dne na den ocitly v nelehké životní situaci. Každý měsíc pak v nadaci přijmeme odhadem kolem sta nových žádostí o pomoc. Proto všem Dobrým andělům z celého srdce děkujeme za jejich podporu.“

Lucie Borhyová

Moderátorka TV Nova a Dobrý anděl od března 2013

„Dobrým andělem jsem už 8 let. Měla jsem tak možnost nahlédnout do mnoha příběhů rodin, kde se dítě, maminka nebo tatínek potýkají s vážným onemocněním. Vždycky mě překvapí jejich statečnost a odhodlání. Kdo z nás ví, jak by takovou situaci zvládal? Proto jsem opravdu ráda a vlastně mně samotné to dělá velkou radost, že můžu někomu, kdo to v životě nemá jednoduché, alespoň trochu pomoci. Je to úžasný pocit.“

Ze zákulisí 2021
Ze zákulisí 2021

Alena L.

Dobrý anděl ledna 2014

„Setkání s rodinou paní Jany, která se léčí s rakovinou prsu a prochází těžkým životním obdobím, mi jen potvrdilo, že být Dobrým andělem má opravdu smysl! Všem dárcům i pracovníkům nadace moc děkuji, že se na tomto zázraku podílí.“

Rey Koranteng

Moderátor TV Nova a Dobrý anděl od května 2013

„Je to už 8 let, co jsem se stal Dobrým andělem a s čistým svědomím můžu říct, že této pomoci a nadaci plně důvěřuji. Nejde jen o to, komu pomáhám, i když podat pomocnou ruku rodinám, kde se vyskytlo vážné onemocnění, mi dává smysl. Líbí se mi především, že na svém účtu můžu sledovat příběhy rodin, kterým jsem přispěl, a že můj příspěvek je jim odevzdán do posledního haléře. Tato transparentnost je pro mě důležitá.“

Ze zákulisí 2021

Nahlédněte do zákulisí 


Poděkování 

Děkujeme aktérům spotů, kteří s námi strávili natáčecí den, aby přiblížili své zkušenosti  s Dobrým andělem i dalším lidem. Díky patří také rodinám, jež se natáčení zúčastnily a připravily tak pro dárce velké překvapení. Za skvělou spolupráci patří jako již poněkolikáté poděkování Lucii Borhyové a Reyi Korantengovi.

Hlavním partnerem kampaně je TV Nova a tým Stink Films, který spoty produkoval, pod vedením Kláry Králíčkové a Dominiky Tapajčíkové. Natáčení a focení vizuálů pak proběhlo pod taktovkou režisérského dua Jakub Dohnálek a Jan Kolář. Dokument o nadaci vytvořil Adam Kovář a o doprovodné fotografie se postarala Kate Guic.

Postprodukci spotů zajistili v PFX. Filmařskou techniku zapůjčil Jindřich Čipera z Vantage film, foto techniku Tomáš Orálek z Photo Rental. Se světly pomohli Roman Vítek a Jirka Vrána ze Switch off, s hudbou pak František Fišer z Hudební banky. Děkujeme i všem ostatním ze štábu.

Nesmíme zapomenout také na rodiny, které se účastnily natáčení Snídaně s Novou a dalších reportáží v rámci kampaně.

S podporou kampaně pomáhají i další mediální partneři, jimž bychom chtěli také poděkovat. Děkujeme také všem ostatním, kteří se na celé kampani podíleli.

Ze zákulisí 2021