Dobří andělé pomáhají dětem i rodičům

NADACE DOBRÝ ANDĚL POMÁHÁ RODINÁM S DĚTMI, KDE OTEC, MATKA NEBO NĚKTERÉ Z DĚTÍ TRPÍ ONKOLOGICKÝM ONEMOCNĚNÍM A NEBO DÍTĚ TRPÍ JINÝM ZÁVAŽNÝM DLOUHODOBÝM ONEMOCNĚNÍM, DŮSLEDKEM ČEHOŽ SE RODINA DOSTALA DO TĚŽKÉ ŽIVOTNÍ SITUACE.

Nadace Dobrý anděl a televize Nova se v závěru roku spojily a uvádějí sérii zpravodajských reportáží, které mají za cíl rozšířit počet dárců – Dobrých andělů, a zároveň informovat o tom, že Dobří andělé podporují mimo jiné také dospělé onkologické pacienty. Reportáže doplňuje také charitativní televizní spot, v němž vystupuje Naděnka, Ellenka, Štěpán a Adámek společně s rodiči.


20003104_03

Ivana B.

MÁMA Ellenky, od června 2015 se potýkala s rakovinou prsu

„Pravidelný několika tisícový příspěvek, je pro nás obrovskou pomocí. Onkologická diagnóza vás vždy zaskočí a nejen pro člověka, který má postavený život jen na své schopnosti a kondici vydělat si na živobytí, jako jsem já, je velkou školou.

LUCIE BORHYOVÁ

moderátorka Televizních novin TV Nova, máma dvou dětí a Dobrý anděl

„Když jeden z rodičů onemocní rakovinou, finanční příjem rodiny je menší. Příspěvky od Dobrých andělů pomáhají zmírnit dopad nemoci na děti a to je nesmírně důležité. Tato pomoc má smysl.“

2017-kampan-Lucie_2
20001814_10

RADKA m.

MÁMA hONZÍKA, štěpána a Radky, OD září 2014 SE POTÝKá S RAKOVINOU PRSU

„Rakovina vám změní život, už nikdy nebude nic tak jako dříve. Najednou zjistíte, že se to může stát i vám. Změníte životní hodnoty. Neděláte si starosti z maličkostí. Život se má maximálně užít. Myslím, že se to odrazilo také na výchově našich dětí, v dobrém slova smyslu.“

Rey Koranteng

moderátor Televizních novin TV Nova, táta tří dcer a Dobrý anděl

„Proč jsem Dobrým andělem? Je to jednoduché, protože pomáhat těm, co to potřebují, je lidské.“

2017-kampan-rey

Jana L.

MÁMA Kubíka a adámka, OD ZÁŘÍ 2016 SE POTÝKÁ S Hodgkinovým lymfomem

Snažím se dostat zpět do běhu běžného života. Postarat se o děti, domácnost, zahrádku, která je mým koníčkem. Bohužel to všechno najednou nezvládám, cítím se unavená, psychicky na tom nejsem úplně dobře. Děkujeme, že se v dnešní době najdou tak úžasní lidé, kteří chtějí pomáhat.

Petra H.

MÁMA Naděnky, OD ZÁŘÍ 2015 SE POTÝKÁ S RAKOVINOU PRSU

„Když mi přišel výpis z účtu, kde byl první andělský příspěvek, chtělo se mi dojetím plakat, radostí skákat a křičet štěstím na celé kolo, jak jsem byla z daru šťastná. Pro mne a mou dcerku to znamená mnoho. Počítala jsem opravdu každou korunu a nevěděla, jak vše zvládnu. S pomocí Dobrých andělů mi jde mnohem lépe a klidněji tuto pro mne nelehkou životní situaci zvládat.“

20002932_06
2017-kampan-Petr

Petr Sýkora

spoluzakladatel nadace  dobrý anděl a táta dvou synů

„Když rakovinou onemocní rodič, má to dopad také na jeho děti. Není to pouze dopad psychický, ale například také na jejich volný čas, kroužky, děti musí doma více pomáhat. Zároveň mají strach o rodiče, z neznáma a smutnou zkušenost si nesou po celý zbytek života. Setkáváme se s tím, že se tyto děti stávají rychleji dospělými než by měly.“


Nahlédněte do zákulisí


Poděkování

Děkujeme aktérům spotů, kteří s námi strávili natáčecí dny ve snaze přiblížit potřebu pomoci i dalším lidem na základě vlastních zkušeností. Díky patří také rodinám, jež trpělivě vyčkávaly a souhlasily s tím, že je můžeme kontaktovat v případě nouze na natáčení „na poslední chvíli“. Za dlouholetou skvělou spolupráci patří poděkování také Lucii BorhyovéReyi Korantengovi.

Hlavním partnerem kampaně je Televize Nova a tým agentury Savage, která spoty produkovala, pod vedením Kláry Králíčkové a Kláry Bártové. Natáčení pak proběhlo pod taktovkou výborného režiséra Jana Švejkara a kameramana Jiřího Švorce, který se podílel také na vytvoření dokumentu z průběhu natáčení a fotografií osobností.

Postprodukci spotů zajistilo UPP pod vedením Magdy Halamové, hudební podkres vytvořil Thom Artway. Za podporu děkujeme také Rockwell Studios, kteří poskytli zázemí pro natáčení. Fotografie pro vizuál kampaně fotil Roman Dietrich, DTP práce zajistila GPS production, LED animace pak Pixman.

3104_web

Nesmíme zapomenout také na rodiny, které se účastnily natáčení Snídaně s Novou a dalších reportáží v rámci kampaně. Za pomoc při natáčení Snídaně s Novou děkujeme také doc. MUDr. Petře Tesařové, CSc. z Onkologické kliniky Všeobecné fakultní nemocnice v Praze.

Na podpoře kampaně se podílejí i další mediální partneři, jimž bychom chtěli také poděkovat. Děkujeme také všem ostatním, kteří se na vytvoření spotů podíleli: Jan Chajewski, Martin Tichý, Mirek Saidl, Míla Dvořáček, Zdeněk Kubka a další.

dekujeme