Víte, že Dobří andělé pomáhají

také dospělým pacientům?

Dobří andělé svými příspěvky podporují děti a rodiče, kteří se potýkají s onkologickým nebo jiným závažným onemocněním. U rodičů se často jedná o ALS, roztroušenou sklerózu a další závažná onemocnění (vedoucí například k transplantaci orgánu), nebo dlouhodobé zdravotní následky vážného úrazu.

Jaké jsou podmínky u dospělých?

  • Pacient se stará alespoň o jedno nezaopatřené dítě (tj. i dítě studující prezenčně VŠ).
  • V případě onkologického onemocnění podporujeme rodiče po dobu dvou let od stanovení diagnózy. V případě trvalých následků nebo dlouhodobé komplikované léčby je možno lhůtu prodloužit.
  • V případě jiného vážného onemocnění rodiče podporujeme rodinu po dobu splňování podmínek pomoci.
  • Pacient je léčen ve zdravotnickém zařízení na území ČR nebo v zahraničí maximálně po dobu 1 roku, pokud je mu léčba doporučena lékařem a je v tuzemsku nedostupná.

Skutečné příběhy

Paní Zuzana s rodinou

Zuzana, 37 let, 2 děti

Zhoubný nádor prsu, agresivní forma,“ vyslechla si paní Zuzana v dubnu 2021 svou diagnózu. Ihned nastoupila na chemoterapii a v listopadu absolvovala operaci.

„Věřím v plné uzdravení s co nejmenšími následky, i když je léčba hodně náročná. Bývá mi zle a pár dní po chemoterapii se pořádně nezvládám postarat o děti. Naštěstí pomáhá nejbližší rodina a partner.

Finanční výpomoc nám pomáhá v běžném chodu domácnosti, aby děti změnu pocítily co nejméně a jejich dětství bylo prožito ve stabilitě a bezstarostnosti. Velice a z celého srdce děkuji všem, kteří pomáhají.“

Jan, 46 let, 2 děti

Panu Janovi diagnostikovali v březnu 2018 amyotrofickou laterální sklerózu, známou pod zkratkou ALS. Jedná se o progresivní nervosvalové onemocnění, které postihuje motorické nervové buňky v mozku a míše.

Jan je v současné době již zcela nepohyblivý, je závislý na umělé plicní ventilaci a komunikuje skrze počítač. Potřebuje 24hodinovou péči. I přesto ale zůstává dle svých možností velmi aktivní a se svými syny například vyráží na výlety po horách.

Byl jedním z prvních pacientů, které Dobří andělé začali podporovat po rozšíření pomoci i na dospělé pacienty s jiným než onkologickým onemocněním.


Jak požádat o pomoc?

Je to jednoduché – pokud splňujete výše uvedené základní podmínky, stačí nám zavolat nebo napsat e-mail a my s vámi vyřešíme vše potřebné.

733-119-119

[email protected]

Nebojte se nám ozvat, Dobří andělé vám rádi pomohou!

Napište nám!

Víte, že…

2 roky léčby

Doba léčby a následné rekonvalescence u onkologicky nemocných rodičů je nejčastěji 2 roky. Každý sedmý rodič se však léčí dlouhodobě nebo má po léčbě trvalé následky.

85 %

Velká část rodin, ve kterých se u jednoho z rodičů objeví vážné onemocnění, se neobejde bez finanční pomoci rodiny, přátel, neziskových organizací či dokonce zadlužení.

55 %

Více než polovina rodičů, jimž pomáhají Dobří andělé, přichází o své zaměstnání v důsledku poklesu pracovní schopnosti vlivem únavy či dalších následků léčby.

Dopady na děti

Vážné onemocnění rodiče má také vliv na děti. Ty se musí potýkat nejen se strachem o jeho zdraví, mnohdy mají i psychické problémy, které se mohou projevit například ve škole.


Názor odborníka

MUDr.Bilek_ico

MUDR. ONDŘEJ BÍLEK

KLINIKA KOMPLEXNÍ ONKOLOGICKÉ PÉČE MASARYKOVA ONKOLOGICKÉHO ÚSTAVU V BRNĚ

„Ze zkušenosti mohu potvrdit, že zejména početnější rodiny se v situaci, kdy onemocní jeden z rodičů, často dostávají do finančních potíží a finanční podpora tedy znamená významnou pomoc.“

Eva Bezuchová

Mgr. Eva Bezuchová

ředitelka spolku ALSA

„Rodiny se velmi rychle dostanou do finančních potíží kvůli tomu, že najednou nemůže jeden či oba rodiče docházet do zaměstnání a přijdou tak o příjem. Často tak opravdu nemají z čeho žít. Úskalí onemocnění ALS je především v jeho rychlosti. Stav nemocného se mění téměř každý měsíc a pomoc takovému člověku musí být včasná. V tom je skvělá rychlost pomoci Dobrých andělů.“


NEbojte se požádat o pomoc


Jak můžete pomoci právě vy?

Pomozte nám najít rodiny, které by Dobří andělé mohli v těžké situaci podpořit!

dekujeme

Sdílejte tuto informační stránku na sociálních sítích a pomozte nám najít další potřebné rodiny, děkujeme!


Pomozte nám šířit myšlenku Dobrého anděla

I když nemáte přímo ve svém okolí rodinu, jíž by mohli Dobří andělé pomoci, neznamená to, že se nějaká nenachází ve vašem širším okolí. Pomozte nám šířit myšlenku pomoci Dobrých andělů dále!

Jak na to?

Mluvte o nás – s kýmkoli a kdekoli :) Sdílejte naše příspěvky na sociálních sítích, napište o Dobrém andělovi vlastní příspěvek, bavte se o pomoci Dobrých andělů se svými přáteli i rodinou. Z našich zkušeností víme, že osobní doporučení je zdaleka nejlepší. Staňte se tzv. apoštolem Dobrého anděla. Děkujeme!

Narazili jste na něco, s čím si nevíte rady? Potřebujete něco upřesnit nebo máte nějaký nápad?

Napište nám!

Sdílejte tuto stránku na sociálních sítích!


Doporučte pomoc Dobrých andělů!

Máte ve svém okolí rodinu, jíž by mohli Dobří andělé pomoci? Prosím, předejte jim na nás kontakt, rádi s nimi probereme vše potřebné pro zařazení do Systému pomoci (je potřeba, aby rodina splňovala podmínky uvedené výše).

733-119-119

[email protected]

Obáváte se reakce rodiny, která by pomoc Dobrých andělů mohla potřebovat, protože ji neznáte příliš dobře? Nechcete dávat „nevyžádané“ rady? Dejte rodině vědět anonymně – vzkaz můžete například hodit do poštovní schránky.

Vzor textu pro
anonymní doporučení

Sdílejte své zkušenosti!

Léčba vážného onemocnění je náročná, ale nese s sebou i něco dobrého. Ze zkušeností víme, že v nemocnicích a ambulancích často vznikají mezi pacienty krásná přátelství, pomoc se pacientům dostává i z jiných stran. Nebojte se sdílet své zkušenosti s těmi, kteří s léčbou třeba začínají…

Komunikujte, diskutujte, předávejte informace…

Osobně nebo i online – sdílejte své zkušenosti, neboť ty jsou pro vás unikátní. Pomáhali nebo pomáhají vám Dobří andělé? Neváhejte to říct i dalším potenciálním příjemcům, sami nejlépe víte, jakou vzpruhou pro vás finanční příspěvky byly či stále jsou. Komunikujete s dalšími pacienty nebo jejich rodinami na sociálních sítích? Vysvětlete jim, jak pomoc Dobrých andělů funguje! Zapojte se do nejrůznějších diskuzních skupin – mnohé z nich jsou uzavřené a vy se tak můžete stát andělským apoštolem dobrých zpráv :)

Pomozte nám šířit myšlenku mezi odborníky

Ví váš onkolog či jiný specialista o možnosti pomoci Dobrých andělů? Je ochoten v ordinaci umístit leták nebo se zapojit do spolupráce s nadací Dobrý anděl? Zkuste se jej při příští návštěvě zeptat, třeba se díky tomu dostane pomoc k dalším rodinám! Prosím, zvažte sami časové možnosti daného lékaře, není naším cílem je zatížit, děkujeme.

Využívali jste či využíváte služeb sociálních pracovníků? I oni by mohli být rádi za informaci o pomoci Dobrých andělů – je to pro ně další možnost, jak rodinám finančně ulehčit. Rádi jim poskytneme další informace, dejte jim na nás kontakt!

733-119-119

[email protected]

Máte další nápady? Ozvěte se nám, rádi je s vámi probereme!

Napište nám!

Děkujeme za Vaši pomoc!


Doporučte nadaci Dobrý anděl svým klientům!

Jste lékař, zdravotní sestra, sociální pracovník či jiný pracovník ve zdravotnictví a setkáváte se s vážně nemocnými dospělými pacienty s nezaopatřenými dětmi? Doporučte jim pomoc Dobrých andělů!

Jaké jsou možnosti?

  • Nabídněte svým pacientům či klientům pomoc Dobrých andělů (je potřeba, aby splňovali podmínky uvedené výše). Pokud byste potřebovali poradit či podat podrobné informace, zavolejte nám, rádi s vámi vše probereme!

733-119-119

  • Umístěte do své ordinace, čekárny nebo na nástěnku leták nadace Dobrý anděl informující o možnostech pomoci.
  • Sdílejte informace o nadaci Dobrý anděl na svých webových stránkách nebo sociálních sítích.
  • Informujte o podpoře pacientů Dobrými anděly i své kolegy.
  • Šiřte myšlenku Dobrého anděla – máte možnost přednášet na odborné konferenci? Chcete předat informace o Dobrém andělovi na školení? Napište nám, rádi vám poskytneme potřebnou podporu!
Napište nám!

Děkujeme za Vaši podporu!