Víte, že Dobří andělé pomáhají

také dospělým onkologickým pacientům?

Kdo může požádat o pomoc?

Dobří andělé svými příspěvky podporují společně s dětmi, které se potýkají s onkologickým nebo jiným závažným onemocněním, i onkologicky nemocné rodiče.

Jaké jsou podmínky u dospělých?

  • Pacient se stará alespoň o jedno nezaopatřené dítě (tj. i dítě studující prezenčně VŠ).
  • Podporujeme rodiče po dobu dvou let od stanovení diagnózy. V případě trvalých následků nebo dlouhodobé komplikované léčby je možno lhůtu prodloužit.
  • Pacient je léčen ve zdravotnickém zařízení na území ČR.

Jak Dobří andělé pomáhají?


Skutečné příběhy

Silvie s Matyáškem

Silvie K.

33 let, 1 syn

Od září 2020 se potýká
s nádorem prsu

Když jsem se dozvěděla svoji diagnózu, přemýšlela jsem, jak vše psychicky a finančně zvládneme. Když mi známá řekla o Dobrých andělech, přišlo mi nejprve hloupé žádat o pomoc. V době zjištění diagnózy jsem ale měla doma měsíční miminko, tak jsem nakonec o pomoc zažádala. Bez ní bychom to těžko zvládli.

Pan Petr

Petr B.

42 let, 2 dcery a syn

od února 2018 se potýká

s mnohočetným myelomem

„Příspěvky Dobrých andělů využívám zejména na léčbu. Koronavirová doba nám ale přinesla spoustu nečekaných výdajů. Jen díky rodině a Dobrým andělům, jejichž příspěvky můžeme svobodně použít na to, co uznáme v danou chvíli za nejdůležitější, jsme to zvládli. Mnohokrát děkujeme.“

Paní Klára

Klára F.

43 LET, 1 syn

OD dubna 2018 SE POTÝKÁ S nádorem prsu

Nechtěla jsem si připustit, že pomoc potřebuji. Mé rozhodnutí padlo ve chvíli, kdy jsem musela svému tříletému synovi koupit botičky, a proto vybrat jeho kasičku, kde měl drobné od babiček. Řekla jsem si tehdy, že přeci moje dítě nebude trpět tím, že jsem nemocná, a požádala o pomoc.“

Pan Vladimír se synem

Vladimír M.

32 let, 1 syn

Od Října 2020 se potýká
s nádorem v hrudníku

„Kvůli mé nemoci jsme přišli o podstatnou část příjmu. Vzhledem k tomu, že žena pobírá rodičovskou, naše finanční situace se zásadně změnila. Nechtěl jsem, aby náš syn strádal. Díky Dobrým andělům se nemusíme bát, že bychom nevyšli a nemohli jsme Adámkovi zajistit vše, co potřebuje.“


Jak požádat o pomoc?

Je to jednoduché – pokud splňujete výše uvedené základní podmínky, stačí nám zavolat nebo napsat e-mail a my s vámi vyřešíme vše potřebné.

733-119-119

[email protected]

Nebojte se nám ozvat, Dobří andělé vám rádi pomohou!

Napište nám!

Víte, že…

2 roky léčby

Doba léčby a následné rekonvalescence u onkologicky nemocných rodičů je nejčastěji 2 roky. Každý sedmý rodič se však léčí dlouhodobě nebo má po léčbě trvalé následky.

85 %

Velká část rodin, ve kterých jeden z rodičů onemocní rakovinou, se neobejde bez finanční pomoci rodiny, přátel, neziskových organizací či dokonce zadlužení.

55 %

Více než polovina rodičů, jimž pomáhají Dobří andělé, přichází o své zaměstnání v důsledku poklesu pracovní schopnosti vlivem únavy či dalších následků léčby.

Dopady na děti

Onkologické onemocnění rodiče má také vliv na děti.
Ty se musí potýkat nejen se strachem o jeho zdraví, mnohdy mají i psychické problémy, které se mohou projevit například ve škole.

„Pomoc a podpora od lidí, kteří jsou kolem nás, nám pomáhá, abychom z budoucnosti neměli takový strach. Přijmout ji není vždycky jednoduché, protože nikdo z nás není rád slabý a potřebný, ale pokud pomoc přijmout dokážu, může to znamenat velkou úlevu od starostí, které situace nemoci přináší. O to více se pak nemocný člověk může opravdu soustředit na léčbu a na uzdravení, z vyprávění pana Jakuba.

Nemoc mi vzala jistoty - materiální i obyčejně lidské. Příspěvky, které mi každý měsíc chodí od Dobrých andělů, jsou pro mě velkou podporou, díky nim naši situaci lépe zvládáme. Mohu zajistit domácnost, ošacení pro děti, dopravu do školy nebo jejich zájmy. Snažím se, aby na ně mé onemocnění mělo co nejmenší dopad,“ říká ve svém příběhu paní Marta.


Názor odborníka

MUDr.Bilek_ico

MUDR. ONDŘEJ BÍLEK

KLINIKA KOMPLEXNÍ ONKOLOGICKÉ PÉČE MASARYKOVA ONKOLOGICKÉHO ÚSTAVU V BRNĚ

„Ze zkušenosti mohu potvrdit, že zejména početnější rodiny se v situaci, kdy onemocní jeden z rodičů, často dostávají do finančních potíží a finanční podpora tedy znamená významnou pomoc.“


Jak můžete pomoci právě vy?

Pomozte nám najít rodiny, které by Dobří andělé mohli v těžké situaci podpořit!

dekujeme

„Je nesmírně těžké vypořádat se s onkologickým onemocněním, starat se o děti a zároveň čelit výpadku příjmů a novým výdajům, které takové onemocnění s sebou vždy nese. Právě v takové situaci se nachází velká část onkologicky nemocných rodičů a zdaleka ne všichni z nich vědí, že mohou požádat o pravidelnou pomoc za zcela stejných podmínek, jako dětští onkologičtí pacienti. Pokud onkologicky nemocného rodiče ve vašem okolí znáte, pomoc Dobrých andělů je takové rodině k dispozici. Děkujeme za vaši pomoc!“

Petr Sýkora, spoluzakladatel nadace Dobrý anděl

newsletter_10-2016_petr

Sdílejte tuto informační stránku na sociálních sítích a pomozte nám najít další potřebné rodiny, děkujeme!


Pomozte nám šířit myšlenku Dobrého anděla

I když nemáte přímo ve svém okolí rodinu, jíž by mohli Dobří andělé pomoci, neznamená to, že se nějaká nenachází ve vašem širším okolí. Pomozte nám šířit myšlenku pomoci Dobrých andělů dále!

Jak na to?

Mluvte o nás – s kýmkoli a kdekoli :) Sdílejte naše příspěvky na sociálních sítích, napište o Dobrém andělovi vlastní příspěvek, bavte se o pomoci Dobrých andělů se svými přáteli i rodinou. Z našich zkušeností víme, že osobní doporučení je zdaleka nejlepší. Staňte se tzv. apoštolem Dobrého anděla. Děkujeme!

Narazili jste na něco, s čím si nevíte rady? Potřebujete něco upřesnit nebo máte nějaký nápad?

Napište nám!

Sdílejte tuto stránku na sociálních sítích!


Doporučte pomoc Dobrých andělů!

Máte ve svém okolí rodinu, jíž by mohli Dobří andělé pomoci? Prosím, předejte jim na nás kontakt, rádi s nimi probereme vše potřebné pro zařazení do Systému pomoci (je potřeba, aby rodina splňovala podmínky uvedené výše).

733-119-119

[email protected]

Obáváte se reakce rodiny, která by pomoc Dobrých andělů mohla potřebovat, protože ji neznáte příliš dobře? Nechcete dávat „nevyžádané“ rady? Dejte rodině vědět anonymně – vzkaz můžete například hodit do poštovní schránky.

Vzor textu pro
anonymní doporučení

Sdílejte své zkušenosti!

Léčba onkologického onemocnění je náročná, ale nese s sebou i něco dobrého. Ze zkušeností víme, že v nemocnicích a ambulancích často vznikají mezi pacienty krásná přátelství, pomoc se pacientům dostává i z jiných stran. Nebojte se sdílet své zkušenosti s těmi, kteří s léčbou třeba začínají…

Komunikujte, diskutujte, předávejte informace…

Osobně nebo i online – sdílejte své zkušenosti, neboť ty jsou pro vás unikátní. Pomáhali nebo pomáhají vám Dobří andělé? Neváhejte to říct i dalším potenciálním příjemcům, sami nejlépe víte, jakou vzpruhou pro vás finanční příspěvky byly či stále jsou. Komunikujete s dalšími pacienty nebo jejich rodinami na sociálních sítích? Vysvětlete jim, jak pomoc Dobrých andělů funguje! Zapojte se do nejrůznějších diskuzních skupin – mnohé z nich jsou uzavřené a vy se tak můžete stát andělským apoštolem dobrých zpráv :)

Pomozte nám šířit myšlenku mezi odborníky

Ví váš onkolog či jiný specialista o možnosti pomoci Dobrých andělů? Je ochoten v ordinaci umístit leták nebo se zapojit do spolupráce s nadací Dobrý anděl? Zkuste se jej při příští návštěvě zeptat, třeba se díky tomu dostane pomoc k dalším rodinám! Prosím, zvažte sami časové možnosti daného lékaře, není naším cílem je zatížit, děkujeme.

Využívali jste či využíváte služeb sociálních pracovníků? I oni by mohli být rádi za informaci o pomoci Dobrých andělů – je to pro ně další možnost, jak rodinám finančně ulehčit. Rádi jim poskytneme další informace, dejte jim na nás kontakt!

733-119-119

[email protected]

Máte další nápady? Ozvěte se nám, rádi je s vámi probereme!

Napište nám!

Děkujeme za Vaši pomoc!


Doporučte nadaci Dobrý anděl svým klientům!

Jste lékař, zdravotní sestra, sociální pracovník či jiný pracovník ve zdravotnictví a setkáváte se s dospělými onkologickými pacienty s nezaopatřenými dětmi? Doporučte jim pomoc Dobrých andělů!

Jaké jsou možnosti?

  • Nabídněte svým pacientům či klientům pomoc Dobrých andělů (je potřeba, aby splňovali podmínky uvedené výše). Pokud byste potřebovali poradit či podat podrobné informace, zavolejte nám, rádi s vámi vše probereme!

733-119-119

  • Umístěte do své ordinace, čekárny nebo na nástěnku leták nadace Dobrý anděl informující o možnostech pomoci.
  • Sdílejte informace o nadaci Dobrý anděl na svých webových stránkách nebo sociálních sítích.
  • Informujte o podpoře pacientů Dobrými anděly i své kolegy.
  • Šiřte myšlenku Dobrého anděla – máte možnost přednášet na odborné konferenci? Chcete předat informace o Dobrém andělovi na školení? Napište nám, rádi vám poskytneme potřebnou podporu!
Napište nám!

Děkujeme za Vaši podporu!