Víte, že Dobří andělé pomáhají

také dospělým onkologickým pacientům?

Kdo může požádat o pomoc?

Dobří andělé svými příspěvky podporují společně s dětmi, které se potýkají s onkologickým nebo jiným závažným onemocněním, i onkologicky nemocné rodiče.

Jaké jsou podmínky u dospělých?

  • Pacient se stará alespoň o jedno nezaopatřené dítě (tj. i dítě studující prezenčně VŠ).
  • Podporujeme rodiče po dobu tří let od stanovení diagnózy. V případě trvalých následků nebo dlouhodobé komplikované léčby je možno lhůtu prodloužit.
  • Pacient je léčen ve zdravotnickém zařízení na území ČR.

Jak Dobří andělé pomáhají?


Skutečné příběhy

20003649_ico

Markéta B.

36 let, 2 děti

Od června 2015 se potýká
s karcinomem prsu

„O pomoci Dobrých andělů mi řekla v listopadu 2015 vedoucí stravování v MŠ. Já ale neměla tu odvahu poprosit a teprve na její připomenutí v říjnu loňského roku jsem tak konečně učinila. Moc jí děkuji. Příspěvky nám pomáhají každý den, platíme s nimi za jídlo, kroužky, oblečení a věci, které děti zrovna potřebují.“

20002512_ico

Renata H.

36 let, 2 děti

od prosince 2014 se potýká s karcinomem prsu

„Život přináší různé situace a člověk se stále diví: ‚Proč já? Proč teď?‘ Nemoc mi přinesla nejen ztrátu zaměstnání, ale i mnoho dobrého – nové přátele, ale hlavně také obraz toho, kolik je v lidech dobra, lásky a pokory. A velmi si vážím toho, že jsou mezi námi Dobří andělé, kteří neváhají a pomáhají druhým v nouzi.“

20003590_ico

Martin M.

47 LET, 4 DĚTI

OD června 2016 SE POTÝKÁ S nádorem stehenní kosti

„Je důležité vědět, že lidé v naší zemi jsou ochotni pomáhat. Lidé, kteří nejsou v tísni mají zájem starat se o druhé a podporovat je. To je právě to, co nemocným dává sílu často překonat nejen těžkou finanční situaci, ale hlavně to pomáhá vyléčit duši, což je v případě rakoviny to nejdůležitější.“

20003117_ico

Taťána K.

55 let, 2 děti

Od listopadu 2015 se potýká
s karcinomem prsu

Nemoc chtě nechtě změní člověku sociální perspektivu a vyžaduje úvahy o tom, jak bude rodina zajištěná. Nejprve jsem ani nepomyslela na to, že bych sama požádala o pomoc. Musím přiznat, že role dárce se mi zdála milejší a představa přijímání pomoci pro mě byla nová a zvláštní.


Jak požádat o pomoc?

Je to jednoduché – pokud splňujete výše uvedené základní podmínky, stačí nám zavolat nebo napsat e-mail a my s vámi vyřešíme vše potřebné.

733-119-119

[email protected]

Nebojte se nám ozvat, Dobří andělé vám rádi pomohou!

Napište nám!

Víte, že…

Data_3roky

Průměrná doba léčby a následné rekonvalescence u onkologicky nemocných rodičů, kterým pomáhají Dobří andělé, je 3 roky. To je o 4 měsíce déle, než u dětských onkologických pacientů.

Data_85

Velká část rodin, ve kterých jeden z rodičů onemocní rakovinou, se neobejde bez finanční pomoci rodiny, přátel, neziskových organizací či dokonce zadlužení.

Data_55

Více než polovina rodičů, jimž pomáhají Dobří andělé, přichází o své zaměstnání v důsledku poklesu pracovní schopnosti vlivem únavy či dalších následků léčby.

Data_deti

Onkologické onemocnění rodiče má také vliv na děti.
Ty se musí potýkat nejen se strachem o jeho zdraví, mnohdy mají i psychické problémy, které se mohou projevit například ve škole.

„Náročná léčba s sebou často nese i dočasné nebo trvalé následky například v podobě omezení pohybu nebo chronické únavy. V případě pana Jaroslava, který pracoval jako truhlář 12 hodin denně, to bude zřejmě znamenat také hledání nové práce.“ … z příběhu pana Jaroslava.

„Na naši dceru Nikolku celá situace dolehla až ve chvíli, kdy už jsme my dospělí měli pocit, že jsme z nejhoršího venku. Potřebuje teď více pozornosti, aby se zase uměla radovat ze života,“ říká paní Renata.


Názor odborníka

MUDr.Bilek_ico

MUDR. ONDŘEJ BÍLEK

KLINIKA KOMPLEXNÍ ONKOLOGICKÉ PÉČE MASARYKOVA ONKOLOGICKÉHO ÚSTAVU V BRNĚ

„Ze zkušenosti mohu potvrdit, že zejména početnější rodiny se v situaci, kdy onemocní jeden z rodičů, často dostávají do finančních potíží a finanční podpora tedy znamená významnou pomoc.“


Jak můžete pomoci právě vy?

Pomozte nám najít rodiny, které by Dobří andělé mohli v těžké situaci podpořit!

dekujeme

„Je nesmírně těžké vypořádat se s onkologickým onemocněním, starat se o děti a zároveň čelit výpadku příjmů a novým výdajům, které takové onemocnění s sebou vždy nese. Právě v takové situaci se nachází velká část onkologicky nemocných rodičů a zdaleka ne všichni z nich vědí, že mohou požádat o pravidelnou pomoc za zcela stejných podmínek, jako dětští onkologičtí pacienti. Pokud onkologicky nemocného rodiče ve vašem okolí znáte, pomoc Dobrých andělů je takové rodině k dispozici. Děkujeme za vaši pomoc!“

Petr Sýkora, spoluzakladatel nadace Dobrý anděl

newsletter_10-2016_petr

Sdílejte tuto informační stránku na sociálních sítích a pomozte nám najít další potřebné rodiny, děkujeme!


Pomozte nám šířit myšlenku Dobrého anděla

I když nemáte přímo ve svém okolí rodinu, jíž by mohli Dobří andělé pomoci, neznamená to, že se nějaká nenachází ve vašem širším okolí. Pomozte nám šířit myšlenku pomoci Dobrých andělů dále!

Jak na to?

Mluvte o nás – s kýmkoli a kdekoli :) Sdílejte naše příspěvky na sociálních sítích, napište o Dobrém andělovi vlastní příspěvek, bavte se o pomoci Dobrých andělů se svými přáteli i rodinou. Z našich zkušeností víme, že osobní doporučení je zdaleka nejlepší. Staňte se tzv. apoštolem Dobrého anděla. Děkujeme!

Narazili jste na něco, s čím si nevíte rady? Potřebujete něco upřesnit nebo máte nějaký nápad?

Napište nám!

Sdílejte tuto stránku na sociálních sítích!


Doporučte pomoc Dobrých andělů!

Máte ve svém okolí rodinu, jíž by mohli Dobří andělé pomoci? Prosím, předejte jim na nás kontakt, rádi s nimi probereme vše potřebné pro zařazení do Systému pomoci (je potřeba, aby rodina splňovala podmínky uvedené výše).

733-119-119

[email protected]

Obáváte se reakce rodiny, která by pomoc Dobrých andělů mohla potřebovat, protože ji neznáte příliš dobře? Nechcete dávat „nevyžádané“ rady? Dejte rodině vědět anonymně – vzkaz můžete například hodit do poštovní schránky.

Vzor textu pro
anonymní doporučení

Sdílejte své zkušenosti!

Léčba onkologického onemocnění je náročná, ale nese s sebou i něco dobrého. Ze zkušeností víme, že v nemocnicích a ambulancích často vznikají mezi pacienty krásná přátelství, pomoc se pacientům dostává i z jiných stran. Nebojte se sdílet své zkušenosti s těmi, kteří s léčbou třeba začínají…

Komunikujte, diskutujte, předávejte informace…

Osobně nebo i online – sdílejte své zkušenosti, neboť ty jsou pro vás unikátní. Pomáhali nebo pomáhají vám Dobří andělé? Neváhejte to říct i dalším potenciálním příjemcům, sami nejlépe víte, jakou vzpruhou pro vás finanční příspěvky byly či stále jsou. Komunikujete s dalšími pacienty nebo jejich rodinami na sociálních sítích? Vysvětlete jim, jak pomoc Dobrých andělů funguje! Zapojte se do nejrůznějších diskuzních skupin – mnohé z nich jsou uzavřené a vy se tak můžete stát andělským apoštolem dobrých zpráv :)

Pomozte nám šířit myšlenku mezi odborníky

Ví váš onkolog či jiný specialista o možnosti pomoci Dobrých andělů? Je ochoten v ordinaci umístit leták nebo se zapojit do spolupráce s nadací Dobrý anděl? Zkuste se jej při příští návštěvě zeptat, třeba se díky tomu dostane pomoc k dalším rodinám! Prosím, zvažte sami časové možnosti daného lékaře, není naším cílem je zatížit, děkujeme.

Využívali jste či využíváte služeb sociálních pracovníků? I oni by mohli být rádi za informaci o pomoci Dobrých andělů – je to pro ně další možnost, jak rodinám finančně ulehčit. Rádi jim poskytneme další informace, dejte jim na nás kontakt!

733-119-119

[email protected]

Máte další nápady? Ozvěte se nám, rádi je s vámi probereme!

Napište nám!

Děkujeme za Vaši pomoc!


Doporučte nadaci Dobrý anděl svým klientům!

Jste lékař, zdravotní sestra, sociální pracovník či jiný pracovník ve zdravotnictví a setkáváte se s dospělými onkologickými pacienty s nezaopatřenými dětmi? Doporučte jim pomoc Dobrých andělů!

Jaké jsou možnosti?

  • Nabídněte svým pacientům či klientům pomoc Dobrých andělů (je potřeba, aby splňovali podmínky uvedené výše). Pokud byste potřebovali poradit či podat podrobné informace, zavolejte nám, rádi s vámi vše probereme!

733-119-119

  • Umístěte do své ordinace, čekárny nebo na nástěnku leták nadace Dobrý anděl informující o možnostech pomoci.
  • Sdílejte informace o nadaci Dobrý anděl na svých webových stránkách nebo sociálních sítích.
  • Informujte o podpoře pacientů Dobrými anděly i své kolegy.
  • Šiřte myšlenku Dobrého anděla – máte možnost přednášet na odborné konferenci? Chcete předat informace o Dobrém andělovi na školení? Napište nám, rádi vám poskytneme potřebnou podporu!
Napište nám!

Děkujeme za Vaši podporu!