Vážná nemoc, to je spousta starostí

Vážné onemocnění dítěte či rodiče změní život celé rodině. K velké psychické zátěži a strachu o zdraví svých blízkých se přidávají i problémy finanční. V tu chvíli podávají pomocnou ruku Dobří andělé.

Letošní, již jedenáctá, kampaň na TV Nova, kterou můžete vidět na svých obrazovkách od poloviny října, poukazuje na to, co vše rodiny, v nichž vážně onemocní dítě nebo rodič, musí náhle zvládat. Krátké charitativní spoty obsahují reálné výpovědi rodin malých i velkých pacientů, které doplňují známé tváře televize, Dobří andělé Lucie Borhyová a Rey Koranteng.


Petr Sýkora

Petr Sýkora

Spoluzakladatel nadace Dobrý anděl

„Znáte to. Někomu z rodiny se náhle stane úraz nebo omarodí. Najednou nemůžeme do práce, chodíme po doktorech, měníme plány. A hlavně platíme. Za všechno možné. Tohle všechno prožívají i rodiny, kde je někdo vážně nemocný. Jenže v jejich případě je to vše umocněné. Prožívají strach o život. Léčba trvá dlouho a finančně je velmi zatěžuje. Pokusili jsme se vám to zprostředkovat v letošních televizních spotech. Posuďte sami, zda se to povedlo.“

Lucie Borhyová

Moderátorka TV Nova a Dobrý anděl

„Při natáčení charitativních spotů mám možnost se setkat s rodinami, ve kterých se dítě, maminka anebo tatínek potýkají s vážným onemocněním. Vždy si tím připomenu, že být Dobrým andělem má opravdu smysl. Tyto rodiny jsou vděčné nejen za finanční pomoc, kterou jim jako Dobří andělé poskytujeme, ale také za to, že na ně vůbec myslíme, že na své trápení nejsou sami. To jim dodává sílu to nevzdávat… A mám radost, že jim trochu té potřebné síly mohu dodat takto i já.“

REY KORANTENG

MODERÁTOR TV NOVA A DOBRÝ ANDĚL

„Doplatky na léky, různé speciální pomůcky, terapie, rehabilitace, lázně, speciální diety, ale třeba i časté dojíždění k lékařům, pohonné hmoty či parkovné v nemocnicích. To vše velmi zvyšuje náklady rodinám, v nichž se někdo potýká s vážným onemocněním. Náklady rodinám značně rostou, zatímco jejich příjem se v důsledku nemoci sníží. Mnohdy totiž musí jeden z rodičů omezit či zcela opustit zaměstnání, aby se mohl postarat o nemocného. Jsem rád, že už téměř 11 let pomáhám tam, kde je to opravdu třeba.“

Lucie Borhyová a Rey Koranteng s rodinou Viktorky
Lucie Borhyová a Rey Koranteng s rodinou Petry

Nahlédněte do zákulisí


Poděkování

Děkujeme aktérům spotů, kteří s námi strávili natáčecí den, že se tímto pokusili přiblížit divákům svou vlastní zkušenost, že s vážným onemocněním je spojeno mnoho starostí a výdajů navíc. Za skvělou spolupráci patří jako již poněkolikáté poděkování Lucii Borhyové a Reyi Korantengovi.

Hlavním partnerem kampaně je TV Nova a tým Stink Films, který spoty produkoval, pod vedením Kláry Králíčkové a Dominiky Ott. Natáčení pak proběhlo pod taktovkou režiséra a kameramana Michala Baumbrucka. Dokument o nadaci a doprovodné fotografie vytvořila Ester Horovičová, o fotografie na vizuály se postaral Ivan Kašša.

Postprodukci spotů zajistili v PFX pod vedením Blanky Nájemníkové a Tomáše Brože, o zvukovou postprodukci se postaralo studio Parlay Sound. Střihu spotů se věnoval Filip De Pina. Filmařskou techniku zapůjčil Jindřich Čipera z Vantage film a studio Cash Only, ve kterém jsme měli tu čest natáčet díky Patriku Burešovi. Se světly pomohli Roman Vítek a Otta Bail ze Switch off, hudbu nám složil a k užívání věnoval Matúš Luhový. Poděkování pro rodiny, které se účastnily natáčení připravili v Hamleys. Děkujeme i všem ostatním ze štábu, kteří byli jako vždy prostě skvělí :)

Nesmíme zapomenout také na rodiny, které se účastnily natáčení Snídaně s Novou a dalších reportáží v rámci kampaně. S podporou kampaně pomáhají i další mediální partneři, jimž bychom chtěli také poděkovat. Děkujeme také všem ostatním, kteří se na celé kampani podíleli.

TV kampaň 2023